The Latest

Apr 23, 2014 / 1,836 notes

(via atzamot)

Apr 22, 2014 / 274,810 notes

(via camcyon)

Apr 22, 2014 / 99,709 notes

(via discolor3d)

According to a study from the University of Washington, the rift between healthy grub and junk food is wider than it’s ever been. Researchers were able to buy 2,000 calories of junk food for $3.52 — that’s an entire day’s caloric intake — where nutritious foods cost them a whopping $36 for the same 2,000 calories.

10 Things You Didn’t Know About Food In The USA (via trashysnacks)

So, you know, STFU forever about “it’s cheaper to eat healthy LOL poor people don’t get how money works!”

(via thebicker)

(via teachhealth)

Apr 22, 2014 / 38,830 notes
karla-world:

stfukarla:

♡ i follow 100% back ♡



Amo los girasoles
Apr 22, 2014 / 400,832 notes
Apr 22, 2014 / 16,534 notes

(via vibrant-red)

Apr 21, 2014 / 140,519 notes

(via unexotic)

Apr 21, 2014 / 294,759 notes

sushigoddess:

tumblr gets a lot more fun when you stop taking your blog and notes and followers so seriously and you just do what you want and not care if people dont like it

(via unexotic)

Apr 21, 2014 / 381 notes
Apr 21, 2014 / 27,300 notes

(via suckkmystrap)